ru ua
Головна Новини Отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами

Отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами

Отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами 

Роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами традиційно є одним з найпопулярніших та рентабельних бізнесів. В той же час, вказані види діяльності знаходяться під особливим контролем держави. Зокрема, для того, щоб реалізовувати алкогольні напої та тютюнові вироби, необхідно отримати ліцензію на роздрібну торгівлю алкоголем та тютюновими виробами.

Перш, ніж подавати документи на отримання ліцензії, потрібно зробити наступні підготовчі кроки:

1. Обрати та внести в ЄДР відповідний код КВЕД.

Суб`єкт господарювання в заяві на видачу ліцензії, внесення чергового платежу, переоформлення ліцензії та внесення змін РРО, видачу дублікату ліцензії заповнює пункт 5 «код та назва виду діяльності». Для зазначених дій потрібно мати діючий код КВЕД, а саме:

47.11 Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами

47.25 Роздрібна торгівля напоями в спеціалізованих магазинах

47.26  Роздрібна торгівля тютюновими виробами в спеціалізованих магазинах

56.10 Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування

56.30  Обслуговування напоями

2. Оскільки плата за ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями прив`язується до місця торгівлі, в якому має бути розміщений контрольно-касовий апарат (книга обліку розрахункових операції), то потрібно визначитися з кількістю місць торгівлі, про що укласти відповідні договори, та придбати відповідну кількість електронних контрольно-касових апаратів.

3. Провести реєстрацію контрольно касових апаратів в фіскальній службі України. Це можливо зробити в електронному кабінеті платника податків. Строк такої реєстрації – 7 робочих днів, хоча на практиці можливо провести таку реєстрацію і протягом одного робочого дня.

4. Подати до органів фіскальної служби (за місцем реєстрації суб`єкта господарювання) повідомлення про об`єкти оподаткування за формою 20-ОПП.

5. Здійснити оплату за видачу ліцензії, оскільки реквізити платіжного доручення про оплату зазначаються в заяві про видачу ліцензії (на роздрібну торгівлю алкогольними напоями чи тютюновими виробами):

  •  За видачу ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами на кожне місце торгівлі – 2 000 гривень, а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст, – 250 гривень. Для місць торгівлі, які розташовані за межами території міст обласного підпорядкування -  міст Києва та Севастополя - на відстані до 50 км та які мають торговельні зали площею понад 500 кв. м, – 2 000 гривень на кожне місце торгівлі.
  •  Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями становить: 8 000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі; а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст, – 500 гривень на кожний окремий, зазначений у ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі. Для місць торгівлі, які розташовані за межами території міст обласного підпорядкування і міст Києва та Севастополя на відстані до 50 км та які мають торговельні зали площею понад 500 кв. м, – 8 000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі.

Плата за ліцензії здійснюється щоквартально рівними частками і відповідно до Бюджетного кодексу України зараховується до місцевих бюджетів за місцем здійснення діяльності. Разом з тим, звертаємо увагу, що відповідно до положень Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", ліцензія видається за заявою суб`єкта господарювання, до якої додається документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію. Реквізити для сплати можна знайти на сайті Державно фіскальної служби України http://sfs.gov.ua/, в розділі Бюджетні рахунки https://tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/ , далі обираєте регіон і ДФС (залежно від місця провадження діяльності, розміщення місця торгівлі).

6. Підготувати та подати заяву про видачу ліцензії на право роздрібної торгівлі алкоголем та/або тютюновими виробами. Форму заяви можна знайти в електронному кабінеті платника податків, проте подати таку заяву можна лише в роздрукованому вигляді з підписом керівника та засвідченням його підпису печаткою.

Крім того, що чітко визначено законодавством, виходячи з власної практики, до Головного управління ДФС для видачі ліцензії потрібно подати: копію договору оренди приміщення чи документ, що підтверджує право власності на нього, декілька фотокарток приміщення (фасад, торгове приміщення, підсобне приміщення тощо), які допоможуть сформувати візуальне представлення торгової точки, документ, що підтверджуватиме проведення оплати за ту чи іншу ліцензію), папку-швидкозшивач, а також довіреність на представника з правом подання документів та отримання оригіналу ліцензії.

Суб'єкти господарювання (у тому числі іноземні суб’єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які отримали ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, мають право продавати сидр та перрі (без додання спирту) без отримання окремої ліцензії на право роздрібної торгівлі цими алкогольними напоями.

Куди подавати: Заява подається до Головного управління ДФС за місцем торгівлі суб`єкта господарювання, місцем формування судна (приписки поїзда). Заява може бути подана безпосередньо до Головного управління ДФС уповноваженою особою заявника, надіслана поштою або передана через центри обслуговування платників, створені в державних податкових інспекціях (центр обслуговування платників).

Строк надання адміністративної послуги (видачі ліцензії) - 10 календарних днів

Способи отримання: Видається у Головному управлінні ДФС заявнику або уповноваженому представнику заявника (керівнику чи іншій особі за довіреністю) при пред’явленні ним документа, що посвідчує особу. Може бути видано у центрі обслуговування платників у разі зазначення такого місця отримання ліцензії у заяві. Якщо в заяві, яку подано через центр обслуговування платників, не зазначено бажане місце отримання ліцензії, – видається у такому центрі

Підстави для відмови: Невнесення плати за ліцензію.

Нормативно-правові акти, які використовувалися в написанні цієї статті:

  • Закон України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів"
  • Закон України "Про ліцензування видів господарської діяльності"
  • Бюджетний кодекс України

Контакти

вул. Козацька, 120/4, Київ, 03022