ru ua
Головна Новини Реєстрація, реорганізація та ліквідація підприємств

Реєстрація, реорганізація та ліквідація підприємств

Найпопулярнішими проблемами, які вирішує юридичний відділ IQ-consulting є питання, пов'язані з реєстрацією, ліквідацією і реорганізацією бізнесу. Ми зібрали основні моменти цих складних процедур, які прокоментував керівник юридичного відділу IQ-consulting, Селітреніков Леонід.

Відкриваючи свою справу, підприємцю важливо розбиратися не тільки в своєму бізнесі, але і в процедурі його створення. Однією з таких процедур є реєстрація підприємства. Це складний процес, що вимагає часу і знань. Тому краще всього звернутися з цим питанням до наших фахівців https://iqconsulting.com.ua/ru/legal-services/reestracia-pidpriemstv

Але якщо ви все-таки вирішили зареєструвати підприємство самостійно, то ось кілька практичних порад. Отже, перед початком процедури необхідно зібрати основну інформацію про ваше підприємство, а саме:
• вибрати організаційно-правову форму (ТОВ, ПП, ВАТ і т.д.);
• назва компанії, повне та скорочене (українською, а за бажанням російською або англійською мовою);
• юридична адреса (місце розташування офісу компанії);
• паспортні дані кожного засновника, його / їх ідентифікаційний код і прописка;
• паспортні дані директора, його ідентифікаційний код і прописка;
• розмір статутного капіталу і процентне співвідношення часток кожного учасника;
• перелік усіх видів діяльності відповідно до класифікації видів економічної діяльності (КВЕД);
• контактна інформація.

Залежно від обраної форми власності (ТОВ, ПП, ВАТ і т.д.) підприємства список даних може змінюватися. Після збору інформації можна починати готувати документи для подання державному реєстратору. Список необхідних документів:

• заяву про створення підприємства;
• заяву про систему оподаткування;
• нотаріально завірений статут підприємства;
• протокол зборів засновників або рішення засновника про створення підприємства (так само нотаріально завірені);
• нотаріальна довіреність (якщо подавати будуть не засновники).

Підготовлений пакет документів подається державному реєстратору. Заключним етапом реєстрації є внесення підприємства до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР). Документом, що підтверджує факт реєстрації юридичної особи або ФОП, буде виписка з ЄДР, яку підприємець отримує на протязі 24 годин після подачі документів.

Під час підприємницької діяльності бізнес може стикатися з масою проблем, які можуть спричинити за собою реорганізацію і навіть ліквідацію підприємства. Ці процедури теж вимагають певної підготовки.

Реорганізація підприємства.

Реорганізація може походити в формі злиття, приєднання, поділу або перетворення. Потрібно розуміти, що в разі злиття утворюється абсолютно нову юридичну особу, при приєднанні - одне або кілька юридичних осіб приєднуються до іншого, при цьому нової юридичної особи не утворюється; при поділі замість однієї юридичної особи утворюється кілька нових, а при перетворенні відбувається зміна організаційно-правової форми організації. Тобто, процес досить складний і в залежності від обраної форми буде змінюватися процедура, перелік документів та кінцевий результат.

Детальніше про процедуру реорганізації можна проконсультуватися у наших фахівців https://iqconsulting.com.ua/ru/legal-services/reorganizacia-pidpriemstv

 Ліквідація підприємства.

Основні етапи ліквідації підприємств:
1. На загальних зборах засновників / акціонерів / пайових учасників приймається рішення про ліквідацію підприємства.
2. Призначається ліквідатор або комісія з ліквідації.
3. Документи про ліквідацію подаються реєстратору.
4. Державними органами проводяться всі необхідні перевірки.
5. Відбувається зняття з обліку в пенсійному фонді, фонді соціального страхування та у фіскальній службі.
6. Здаються в архів документи довгострокового зберігання.
7. Закриваються всі банківські рахунки.
8. Підприємство виключається з державного реєстру.

Причин для ліквідації бізнесу існує велика кількість. Ця процедура може тривати роками. Тому слід звернутися до професійних юристів і пройти цей шлях з найменшими втратами https://iqconsulting.com.ua/ru/legal-services/likvidacia-pidpriemstv